x
Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

1. notlarim.com nedir?

notlarim.com, ders notu arayan öğrenciyle ders notu tutan öğrencinin buluştuğu pazaryeridir.

2. Nasıl üye olabilirim?

notlarim.com'a kayıt olmak ücretsizdir.Bu sayfadan kayıt olabilirsiniz. Sadece kayıtlı üyeler alım-satım yapabilir.

3. Nasıl ücretsiz not indirebilirim?

Öncelikle notlarim.com'a üye olman gerekiyor. Üyeliğini mail ile onayladıktan sonra giriş yapmalısın. Aradığın ücretsiz notu bulduktan sonra notu çantana atarak oradan "Kaydet"'e basarak indirebilirsin.

4. Nasıl not satın alabilirim?

Satın almak istediğin notu çantana attıktan sonra ödeme aşamasına geçiyorsun. Şuan için sadece PayPal ile ödeme alabiliyoruz. Umarız çok yakında direkt olarak site üzerinden ödeme sunan bankamatik kartı veya kredi kartı ile alışveriş yapabileceğiz sisteme geçeceğiz. Şuan  PayPal dünyanın en güvenli ödeme sistemlerinden biridir. PayPal üzerinden kredi kartı bilgilerini hiç kimse ile paylaşmadan paypala bir üyelik gerektirmeden, var ise paypal üyeliğine giriş yaparak, kredi kartın ya da bankamatik kartın ile ödemeyi yaptıktan sonra notlarim.com'a geri yönlendirileceksin. Ödemenin onaylandığı mesajını gördükten sonra çantandan "Kaydet"'e bastığında notun cihazına kaydedilecektir. İstediğin zaman notuna buradan ulaşabilirsin.

5. Nasıl not yükleyebilirim?

notlarim.com'a not yüklemek çok kolay. "notunu yükle" sayfasına gidiyorsun. Nota ait bazı bilgileri giriyorsun. Ama unutma; not sana ait olmalı. Öğretim görevlisinin notu/slaytı, kitap fotokopisi/aslı olmamalı. Şuan sadece Pdf formatıyla dosyanı yükledikten sonra işlem tamam. Editörlerimiz 24 saat içinde notunda sıkıntı yoksa onaylamış olacaklardır. İşte bu kadar basit. Eğer daha fazla yardıma ihtiyacın varsa burada görsellerle anlattık.

6. Not yüklerken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle not sana ait olmalı. Öğretim görevlilerine ait notlar, kitap fotokopileri vb. notlar onay sisteminden geçmeyecektir. Notunun el yazısı olması onay şansını yüksek miktarda arttırır. İstersen ücretli satabilirsin fakat notu satın alacak kişilerinde birer öğrenci olduğunu ve koyduğun notun bir kere değil defalarca satılacağını düşünerek bir fiyat yazmalısın.

7. Notum satıldı. Paramı nasıl alacağım?

Sitemiz PayPal ile anlaşmalı çalışmaktadır. notlarim.com satışlardan %25 komisyon alır, %75'ini size havale veya PayPal ile en kısa sürede gönderir. (1 haftayı geçmez.) Notun satıldığında herhangi bir ödeme limiti olmadan(1Tl'lik satış olduysa 0,75Tl olarak) sitede kayıtlı olan banka hesabına yada PayPal adresine ödeme gönderilir.

8. PayPal hesabım yok. Ne yapmalıyım?

Buradan kendine bir PayPal hesabı açabilirsin. Daha sonra buraya tıklayıp hesap ayarlarında düzenleme yaparak paypal adresini oraya yazabilirsin. Artık banka hesap bilgilerini yazarsan sana paranı havale ile de gönderebiliriz.

9. PayPal'daki paramı nasıl çekeceğim?

Buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsin.

10. Elimde ders notları var. Nasıl pdf yapacağım?

Şimdi Android çok yakında da iOS platformlar için hazırladığımız notlarim.com "not tarayıcısı" uygulaması ile çok kolay bir şekilde elindeki notların fotoğraflarını çekip pdf haline getirebilirsin. Üstelik dosya taşımana bile gerek yok! Uygulama içerisinden notlarim.com'a notunu yükleyebilir, her yerden elindeki notları satışa sunabilirsin. Android "not tarayıcısı" uygulamasına buradan erişebilirsin.

11. Referans üyelik nedir? Ne işe yarar?

Referans üyelik, senin aracılığınla notlarim.com'la tanışan arkadaşlarının üyelik aşamasında seni referans göstermesidir. Referans üye getirirsen sitemizde gerçekleşecek olan kampanyalardan yararlanma, indirim kazanma gibi haklara sahip olursun. 

12. Nasıl referans üye yapılır?

Referansın ile üye olmak için arkadaşının üye kayıt sayfasında “referans üye" kısmına senin sitede kayıtlı olduğun nicki yazması yeterli.
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 notlarim.com